Dzielnicowi z Ryczywołu złapali dilera narkotyków z Tarnowa w Jaraczu

JARACZ. Od początku wakacji pisaliśmy o akcji obornickiej policji, skierowanej przeciwko dilerom i posiadaczom narkotyków. Na tę specjalną akcję zdecydowano się po wykryciu dużej ilości amfetaminy, która zalała powiat kilka miesięcy temu.

Już w czerwcu policjanci zatrzymali kilku dilerów a w lipcu do akcji przyłączyli się funkcjonariusze z Rogoźna, którzy zatrzymali zarówno dilerów, jak i osoby ukrywające woreczki z narkotykiem. W minionym tygodniu również dzielnicowi z Ryczywołu wykazali się czujnością.

3 września dzielnicowi z Ryczywołu patrolowali okolice Jaracza. Ich uwagę przyciągnął rowerzysta, który zaczął się dziwnie zachowywać. Na widok radiowozu zjechał w boczną uliczkę a z niej do lasu. Radiowóz pojechał za nim i po chwili mężczyzna został wylegitymowany i przeszukany.

Okazało się, że pochodził z Tarnowa a przy sobie miał 12 woreczków pełnych białego proszku. Po zważeniu okazało się, że narkotyku było ponad 30 gramów. Po badaniu przy użyciu testera potwierdziło, iż jest to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły