Czekając na boisko

GMINA OBORNIKI. Początek roku szkolnego to dla Kiszewa rozpoczęcie zajęć sportowych na nowym obiekcie. Boisko typu Orlik zostało tam otwarte krótko przed wakacjami i służyło przez ostatnie dwa miesiące bardzo intensywnym rozrywkom i zabawom. Zorganizowano nawet turniej piłkarski z pełną oprawą. Teraz przed południem Orlik przejmą wuefiści. – Życzyłbym sobie i uczniom podobnego obiektu także przy Szkole Podstawowej numer 3 – powiedział Tomasz Szrama i wyjaśnił: Złożyliśmy wniosek do ministerstwa o wsparcie budowy boiska oraz bieżni na stadionie.

Tu warto zauważyć, że Oborniki należą do nielicznych w zachodniej części Polski gmin, bez solidnej bieżni przy miejskim stadionie. – Czekając na ewentualne wsparcie finansowe budowy bieżni obserwujemy w napięciem listę oczekujących na to samo gmin. Wykreślane są z niej kolejni oczekujący, ale nasza nadal tam jest, co napawa mnie osobiście nadzieją – powiedział sekretarz gminy a jednocześnie wielki promotor biegania Krzysztof Nowacki. Jeżeli uda się też kompleksowa przebudowa boiska przy trójce, to następnym beneficjentem boiska sportowego z XXI wieku ma być szkoła w Maniewie.

Podobne artykuły

Czekając na boisko

GMINA OBORNIKI. Początek roku szkolnego to dla Kiszewa rozpoczęcie zajęć sportowych na nowym obiekcie. Boisko typu Orlik zostało tam otwarte krótko przed wakacjami i służyło przez ostatnie dwa miesiące bardzo intensywnym rozrywkom i zabawom. Zorganizowano nawet turniej piłkarski z pełną oprawą. Teraz przed południem Orlik przejmą wuefiści.

– Życzyłbym sobie i uczniom podobnego obiektu także przy Szkole Podstawowej numer 3 – powiedział Tomasz Szrama i wyjaśnił: Złożyliśmy wniosek do ministerstwa o wsparcie budowy boiska oraz bieżni na stadionie. Czekamy, ale gdyby ministerstwo nie pomogło, to mam jeszcze możliwość pozyskania pieniędzy z województwa.

Tu warto zauważyć, że Oborniki należą do nielicznych w zachodniej części Polski gmin, bez solidnej bieżni przy miejskim stadionie. – Czekając na ewentualne wsparcie finansowe budowy bieżni obserwujemy w napięciem listę oczekujących na to samo gmin. Wykreślane są z niej kolejni oczekujący, ale nasza nadal tam jest, co napawa mnie osobiście nadzieją – powiedział sekretarz gminy a jednocześnie wielki promotor biegania Krzysztof Nowacki.

Jeżeli uda się też kompleksowa przebudowa boiska przy trójce, to następnym beneficjentem boiska sportowego z XXI wieku ma być szkoła w Maniewie.

Podobne artykuły