Targowisko nie na sprzedaż – na czas remontu zostanie przeniesione

OBORNIKI. W miniony poniedziałek miało miejsce otwarcie restauracji w dawnym młynie Dahlmanna. Oprócz państwa Nadstagów, właścicieli obiektu i ich licznychgości, obecny był też burmistrz Tomasz Szrama.

Parkujące na płycie targowiska samochody stały się powodem plotki, która natychmiast dotarła też do naszej redakcji i głosiła, że – burmistrz sprzedał lub sprzedaje targowisko.

Pod nieobecność Tomasza Szramy plotkę zdementował sekretarz gminy Krzysztof Nowacki. – To niedorzeczność. Żaden burmistrz nigdy nie sprzeda terenu targowiska, bo jest ono miastu niezbędne. Tego samego zdania jest pan burmistrz Tomasz Szrama, który właśnie zabiega o rychły remont targowiska.

Fatycznie już niebawem ruszy przebudowa płyty targowiska miejskiego, polegająca na wymianie jego nawierzchni. Mieszane nawierzchnie zastąpią równe kostki betonowe z wyraźnie wygrodzonymi boksami handlowymi. Utwardzenie obejmie również miejsce zajmowane przez handlowców ze wschodu sprzedających najczęściej odzież. Będzie to, po remoncie, miejsce obrotu małymi zwierzętami hodowlanymi.

Założeniem planu remontowego jest rezygnacja ze stałych straganów i zadaszeń, których nie życzą sobie kupcy. Najczęściej mają własną zabudowę lub sprzedają z pojazdów. Tak wypada taniej im oraz gminie. Burmistrz nakazał zaprojektowanie też nowych toalet i miejsca dla administratora placu.

Na czas remontu targowisko zostanie przeniesione na teren Obornickiego Ośrodka Kultury.

Podobne artykuły