Taki jest w okolicy tylko jeden

OBORNIKI. Tegoroczna tradycyjna kawalkada motocyklowa, która przejechała ulicami Obornik miała swojego ?asa?. Był nim wspaniały czerwony trójkołowiec Krzysztofa Piekarskiego marki Honda Wing Star o pojemności silnika 1832 ccm, pracującego w układzie boxer. Nie każdy wie, że ów motocykl (turystyczny) został zaprojektowany i wyprodukowany przez japońską Hondę w roku 1975 roku i stał się szybko popularnym modelem w Północnej Ameryce, Zachodniej Europie i Australii.

Jego silnik od 1975 roku przechodził modyfikację z czterocylindrowej czwórki w układzie boxer (o pojemności 999 ccm) aż do sześciocylindrowego boksera o pojemności 1832 ccm. Jego moc pozwala na osiągnięcie szybkości rzędu 190 km/h. Tylko niektóre jednostki wyprodukowano z trzema kołami, a jeden z nich został wykonany na specjalne zamówienie pana Krzysztofa i w taki sposób trafił do Obornik. Zastosowano w nim system ABS, ponieważ zwiększono moc silnika z 74 kW (99KM) do 87 kW (117KM). Pojazd jest bodaj pierwszym produkowanym motocyklem z poduszką powietrzną. Posiada GPS podłączony przez głośniki i zestaw słuchawkowy w kasku, a dla zwiększenia komfortu zastosowano także podgrzewane siedzenia i manetki oraz wloty powietrza. Urządzeń poprawiających komfort jazdy jest wiele, a całość opakowana w piękne czerwone blachy, ze skórzanymi kanapami.

Pan Krzysztof wraz z małżonką odbywa na swej Hondzie odległe wycieczki, docierając do miejsc odległych o dwa, trzy tysiące kilometrów. Jazda na motocyklu jest jedną z motoryzacyjnych pasji Krzysztofa Piekarskiego. Inną jest sentyment do starych samochodów i dość rzec, że w jego garażu nadal stoi doskonale utrzymany maluch. To jednak jest już temat na osobną rozmowę.

Podobne artykuły