Stańko przed Nowackim na najlepszym torze w Europie

OBORNIKI. Jeden z najlepszych torów motocrossowych w Europie po raz kolejny gościł biegaczy. W sobotę 20 sierpnia na obornickim torze odbył się bieg RunCross Race. Kameralna impreza zgromadziła trochę ponad setkę zawodników, którzy zmagali się z trasą 5 i 10 km. Trasa przeznaczona na co dzień do jazdy ciężkich motorów, była bardzo wymagająca, jednak dobrze przygotowanych biegaczy wcale to nie wystraszyło.

Organizatorem głównym biegu była firma Sportan, która na co dzień zajmuje się organizacja imprez sportowych. Współorganizatorami byli: Gmina Oborniki, Obornickie Centrum Sportu i Motocross Oborniki. Zwycięzcą biegu głównego na 10 km okazał się syn radnego Adama Stańko – Krystian z czasem 41:50. Tylko 11 sekund gorszy czas od zwycięzcy miał sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki, który na mecie pojawił się z czasem 42:01. Zwycięzcą biegu na 5 km okazał się Mateusz Karczmarski, przed Mateuszem Wieczorkiem. Sobotni bieg zorganizowało zewnętrzny partner Gminy Oborniki z Poznania.

Warto dodać, że jest to kolejna impreza sportowa w tym roku zorganizowana na torze przez zewnętrzną firmę. – Nasz tor jest jednym z najlepszych w Europie  – przyznał nie kryjąc dumy burmistrz Tomasz Szrama i trudno się z nim nie zgodzić. Sekretarz gminy na co dzień oraz trener i maratończyk w wolnych chwilach, Krzysztof Nowacki dodał: – Z polecenia burmistrza pracujemy cały czas nad tym, aby promować tor w świecie sportowym. Dzięki naszym dobrym kontaktom w świecie biegaczy udało nam się pozyskać firmy, które z własnych środków robią imprezy sportowe właśnie w Obornikach.

Podobne artykuły