Oborniki Triathlon 2016

OBORNIKI. Na kąpielisku miejskim odbyła się II edycja Oborniki Triathlon. Na starcie pojawiło się blisko 150 zawodników. W tym roku przed startem głównych zawodów odbył się również Oborniki Aquathlon, w których wzięło udział prawie 30 najmłodszych zawodników. Zwycięzcą wśród panów został Maciej Adamczyk, a wśród Pań Barbara Nadolska.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Do pokonania mieli ok. 400m pływania 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu. Zwycięzcą w II edycji Oborniki Triathlon został Maciej Adamczyk z Obornik, który reprezentował klub fitness Just a Fit współorganizatora zawodów. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Sobota również zawodnik z Obornik, a na trzecim miejscu zawody ukończył Maciej Rybarczyk z Szamotuł. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Barbara Nadolska z Murowanej Gośliny. Drugie miejsce przypadło Annie Maliszewskiej z Swarzędza, a trzecie miejsce przypadło Kornelii Kozłowskiej z Rogoźna. W kategorii najlepsza Oborniczanka, najlepszy Oborniczanin zwyciężyli Kamila Kąkol i Maciej Adamczyk.

W zawodach Aquathlonu w kategorii klas I-III wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Eichler, a wsród chłopców Stanisław Suszczewicz. Natomiast w kategorii klas IV-VI wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Leśniewska, a w gronie chłopców Przemysław Szymczak.