Duże siły porządkowe strzegły zabawy w parku OOK

OBORNIKI. Na zabawę muzyczną w stylu klubowym w parku Obornickiego Domu Kultury przyszło tyle młodzieży, że prawdopodobnie co drugi obornicki uczeń był tam. Na imprezę, która trwała do białego rana, przyjechali nie tylko oborniczanie, ale również szamotulanie, poznaniacy i rogoźnianie. Policja, przewidując trudności, specjalnie na czas muzycznego eventu, ściągnęła dodatkowe siły z Poznania. Porządku pilnowali również oborniccy strażnicy miejscy a w pogotowiu były jednostki straży pożarnej rozmieszczone niedaleko sceny.

Takie siły i środki mogły zostać uznane za niepotrzebne, okazało się jednak, że policja dobrze przewidywała. Ujęła tej nocy dwóch młodych oborniczan, którzy próbowali przemycić narkotyki na imprezę. Pierwszy miał przy sobie woreczki z amfetaminą, drugi z marihuaną. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę.

Stróże prawa pomogli dostać się do domu uczennicy, która była tak odurzona, że straciła kontakt z rzeczywistością. Do domu odprowadzał ją nie jeden, a dwóch kolegów. Policjanci nie do końca uwierzyli w dobre w intencję dwójki młodych mężczyzn. Po pierwsze byli oni o kilka lat starsi od dziewczynki, po drugie szli w odwrotną stronę niż jej mieszkanie. Uczennica został odwieziona radiowozem do domu, a panowie zostali spisani.

Podobne artykuły