Seria niebezpiecznych wypadków

POWIAT OBORNICKI. Komenda policji w Obornikach za naszym pośrednictwem apeluje do kierowców o rozwagę. Nie jest to związane tylko ze śmiercią pięciu osób w Dąbrówce Leśnej, ale serią wypadków. Przez trzy dni ubiegłego tygodnia policja jak również straż pożarna interweniowali w 13 wypadkach drogowych.

W niedzielę, około godziny 3 nad ranem w Obornikach, kierowca samochodu marki Honda zjechał z drogi i uderzył w zaparkowane auto marki Toyota. Dźwięk gniecionej blachy obudził pobliskich mieszkańców, którzy zadzwonili po policję. Po krótkim badaniu alkomatem okazało się, że wypadek nie był jedynie spowodowany brakiem wyobraźni kierowcy, ale głównie alkoholem w jego krwi. W samochodzie było czterech pasażerów. Wszyscy byli pijani. Oborniczaninowi zabrano prawo jazdy.

Kolejny wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej w miejscowość Lipa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista zderzył się z samochodem osobowym podczas manewru wyprzedzania. Na szosie strażacy wprowadzili ruch wahadłowy a motocyklistę karetka pogotowia zabrał do szpitala w Obornikach.

W środę krótko po północy kierowca BMW, który ze wstępnych ustaleń policji jechał zbyt szybko, zderzył się z przekraczającymi drogę samicą dzika z dziesięcioma warchlakami. Wszystkie zwierzęta zginęły. Samochód nadaje się do wymiany, ale kierowca odmówił przewiezienia do szpitala.

Była to jednak część wypadków, które miały miejsce w ostatnim tygodniu na Ziemi Obornickiej. – Policyjne statystyki potwierdzają, iż najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej oraz na ?trzeciego?. Doświadczeni ostatnimi wydarzeniami funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze – zwłaszcza, że przed nami kolejny ?długi weekend?. Decyzje jakie podejmiemy mogą decydować o ludzkim losie. Dlatego nasze działanie za kierownicą niech poprzedzi również refleksja nad tymi, którzy nigdy nie dojechali do obranego celu podróży ? apeluje policja.

Podobne artykuły