Ruszył remont Łazienkowej

OBORNIKI. Ruszyła przebudowa ulicy Łazienkowej. Wykonawcą prac jest firmą Investon z Obornik, a ich zakres obejmie: przebudowę i odnowę nawierzchni jezdni, budowę miejsc postojowych, chodników oraz budowę oświetlenia. Przedsięwzięcie to współfinansowane jest przez Obornicką Spółdzielnią Mieszkaniową, a koszt prac oszacowano na prawie 700 tys. zł.

Burmistrz Tomasz Szrama rad jest z takiego rozwiązania, bo ulica aż prosiła o remont, a miejsc parkingowych w tym miejscu Obornik wciąż brakuje. Współfinansowanie obniży koszt prac. Wizytując plac budowy burmistrz zauważył brak właściwego oznakowania ulicy Szpitalnej, na której nie ma tablicy z ostrzeżeniem, że jest ona bez przejazdu. To obowiązek wykonawcy remontu.

Firma co prawda informuje o zamknięciu ulicy, ale na małej karteczce przymocowanej do barierki zamykającej wjazd na Łazienkową i każdy, kto ją przeczyta ma już problem z wycofaniem swego pojazdu. Tomasz Szrama powiedział: Już porozumiałem się w tej sprawie z firmą Investon, bo braki we właściwym oznakowaniu ulic utrudniają życie kierowcom, a tak być nie może.

Podobne artykuły