Radosne spotkanie seniorów

BĄBLIN. Staraniem i wedle pomysłu radnej i lokalnej społeczniczki Renaty Małyszek oraz wspierających ją w tym dziele sołtysów Marii Sahan i Stanisława Pakuły co dwa lata seniorzy z parafii kiszewskiej spotykają się w gościnnych progach klasztoru w Bąblinie, by wspólnie biesiadować, ciesząc się jesienią życia. Po raz piąty spotkali się w minioną sobotę i było to spotkanie znowu wyjątkowe. Wśród zebranych był gospodarz ksiądz rektor Zbigniew Dykiel. Nie mogło zabraknąć gospodarza gminy burmistrza Tomasza Szramy oraz proboszcza Michała Krycha, a gościem specjalnym był poseł na sejm Krzysztof Paszyk, przybyli radni powiatu Zofia Kotecka i Andrzej Ilski, sołtysi oraz goście najważniejsi, seniorzy.

Przy suto zastawionych stołach zasiedli odświętni i pogodni ci, którzy przez dziesięciolecia uprawili okoliczną ziemię, budowali, działali i tworzyli, aby teraz odpoczywać po długim trudzie ciesząc się owocem swojego życia – poważaniem. Wszystkim im głęboko pokłonił się Tomasz Szrama, który od zawsze darzy seniorów dużą estymą i otacza głębokim szacunkiem. Gdy złożył zebranym życzenia zapytał na koniec, czego im jeszcze winszować? Ktoś zawołał – 500+. Tomasz Szrama odparł: Tego zrobić dla was nie jestem władny, ale mogłem, więc obdarowałem wszystkich seniorów gminy Obornicką Karta Seniora, która daje wiele ulg i ułatwia życie.

Do życzeń burmistrza przyłączyła się Renata Małyszek a Tomasz Szrama oficjalnie jej podziękował za ogromny trud organizacyjny i za godne pochwały społecznikostwo. Krzysztof Paszyk do swych życzeń dołączył bardzo osobiste zwierzenie: Najlepsze rady, jakie usłyszałem w swoim życiu pochodziły od moich dziadków. Nadal słucham ludzi starszych i doświadczonych, wiele się od nich ucząc.

Życzenia złożyła seniorom Zofia Kotecka, a Andrzej Ilski do swoich dorzucił dodatkowe życzenie łatwego dostępu do opieki medycznej oraz tego, by was stać było na leki.

W szczególny sposób uhonorowano najstarszych parafian obchodzących w tym roku 92 urodziny. Panie Maria Meler i Janina Pawlak otrzymały kwiaty, specjalne adresy a w nich kolejne życzenia, a bukiet dla pana Bolesława Stybryca odebrała jego córka.

O nastrój zadbał Czesław Karolczak z repertuarem odpowiednim do wieku zebranych oraz grupa folklorystyczna prowadzona przez Alinę Forysiak ?Chludowska Mazelonka?.

Nastrój w minuty na minutę weselał a to wciąż nie był koniec atrakcji przygotowanych na ten szczególny dzień. Jego punktem kulminacyjnym był ogromny, trzypiętrowy tort, dzieło mistrza Ryszarda Nawrockiego, podarowany seniorom a potem dzielony przez Tomasza Szramę. Każdy przybyły na spotkanie otrzymał też słodki upominek, a gdy pan Czesław zagrał, sala wnet zapełniła się tanecznymi parami. Wszyscy bawili się wspaniale, dowodząc tym samym, że seniorzy kiszewskiej parafii byli nie tylko dobrzy w pracy, ale są nadal aktywni w zabawie. Na dodatek wciąż parafian przybywa, bo jak ogłosił miejscowy proboszcz ks. Michał Krych – więcej w mojej parafii jest chrzcin niż pogrzebów.

Na stołach w gustownie przystrojonej sali co raz pojawiały się nowe smakołyki a wszystko to dzieło rąk pań: Małgorzaty Madej, Doroty Polcyn, Bernadety i Barbary Pakuła oraz Elżbiety Budych, którym organizatorzy ?V Spotkania Seniorów – Bąblin 2016? serdecznie tą drogą dziękują.

Podobne artykuły