Policjanci powoli biorą się za rynek amfetaminy w Obornikach

GMINA OBORNIKI. O amfetaminie, która zalała ulice i umysły niektórych młodych ludzi w naszym regionie, pisaliśmy już wcześniej. Sprawa stała się na tyle poważna, że rogozińska i obornicka policja wzięła sobie za punkt honoru wyłapanie dilerów i klientów narkotykowego biznesu. W tej sprawie rogoźnianie mieli więcej szczęścia jako, że w ostatnich tygodniach czasie udało się im złapać jednego poważnego handlarza, jak również duże grupki narkomanów. Pozazdrościli im oborniczanie i w minionym tygodniu zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. W trakcie czynności zabezpieczyli łącznie 15,87 grama amfetaminy oraz ponad 3 gramy marihuany.

22 lipca, podczas patrolu miasta, policjant Wydziału Prewencji zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną oraz policjant zajmujący się problematyką do spraw wykroczeń zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. W momencie kiedy policjanci wysiedli z radiowozu mężczyzna ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pieszym mężczyzna został zatrzymany. 18-letni mężczyzny posiadał przy sobie cztery zwitki z zawartością marihuany o łącznej wadze 3,04 grama. 18-letni mieszkaniec gminy Obornik został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 26 lipca. Dzielnicowy z Obornik w trakcie wykonywania czynności służbowych zauważył dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie. Podczas kontroli 30-letniego mężczyzny dzielnicowy ujawnił 3 woreczki strunowe z zawartością amfetaminy, natomiast u 24-latka ujawnił jeden woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Obaj mężczyźni to mieszkańcy gminy Obornik. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Zatrzymani za swoje przewinienia odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z prawem, za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły