Nożownik z Rogoźna oskarżony o usiłowanie morderstwa

ROGOŹNO. W minionym tygodniu informowaliśmy o nożowniku z Rogoźna. Przypomnijmy, że w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:30, na ulicy Kościuszki, 24-latek z Rogoźna został ugodzony nożem i trafił z ranami kłutymi oraz ciętymi do szpitala. Zatrzymano w związku z tą sprawa dwóch 19-latków mieszkających w Rogoźnie. Cała trójka była pod wpływem alkoholu, choć nie można wykluczyć, że także i narkotyków. W pobliżu ronda, trzech mężczyzn wdało się bójkę. Jeden z nich wyciągnął nóż i zadał dwa ciosy w brzuch oraz trzeci w nerkę przeciwnikowi, po czym uciekł.

Na miejsce szybko przyjechała karetka pogotowia, która zabrał krwawiącego mężczyznę do szpitala w Obornikach. Równie szybko pojawiła się policja. Funkcjonariusze z Rogoźna najpierw, na podstawie zeznań świadków, ustalili tożsamość nożownika, a następnie zatrzymali przestępcę.

W minionym tygodniu prokuratura w Obornikach przedstawiła zarzut usiłowania morderstwa 19-latkowi. Decyzją obornickiego sądu młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Podobne artykuły