Historyczny ruch w sprawie obwodnicy Rogoźna

ROGOŹNO. O obwodnicy Rogoźna mówi się od dawna, ale niestety jedynie mówi. Wreszcie nastąpił przełom i prócz słów pojawiły się czyny. Burmistrz Rogoźna wraz z wągrowieckim wicestarostą Michałem Piechocińskim odwiedzili marszałka Wielkopolski, by w ramach stowarzyszenia ?Komunikacja? rozpocząć rozmowę nie tyle o potrzebach, bo te są znane, ale o terminach, bo o nich wciąż cicho. Skutkiem spotkania do firmy projektowej ?Trasa? wpłynęło z Zarządu Dróg Wojewódzkich zlecenie na wykonanie projektu koncepcyjnego budowy nowej drogi łączącej Wągrowiec przez gminę Rogoźno z drogą krajową DK 11.

Nowa droga biegnąc po śladzie dotychczasowej drogi nr 241 skręcałaby na wysokości Marlewa i przez Cieśle kierowałaby się do krajówki omijając całe Rogoźno.

Według informacji uzyskanych do Romana Szuberskiego, wspomniany projekt ma być gotowy do końca roku. Równolegle trwają prace niezbędne do uzyskania opinii o wpływie obwodnicy na środowisko. Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Katarzyński obiecuje, że po zakończeniu wstępnych prac koncepcyjnych ?zobaczy? skąd wziąć pieniądze na tę inwestycję. Jeżeli je znajdzie, to być może już za kilka lat będzie można objechać Rogoźno nową obwodnicą.

Podobne artykuły