Dobry początek współpracy obornicko – gruzińskiej

OBORNIKI. Gmina Oborniki miała w ubiegłym tygodniu okazję gościć przybywającego z oficjalną wizytą ambasadora RP w Gruzji Andrzeja Cieszkowskiego z małżonką.

Spotkanie dotyczyło wsparcia w zakresie już zapoczątkowanych za sprawą ambasadora kontaktów z miastem Kobuleti. To nadmorskie miasto położone ok. 25 km od Baku oraz Oborniki są podobnej wielkości a i innych podobieństw można by się wiele doszukać. Stąd projekt zawarcia porozumienia o partnerstwie Kobuleti i Obornik. Pierwszym elementem partnerstwa może być współpraca pomiędzy Zespołem Szkół w Objezierzu oraz szkołą o podobnym profilu, New Wave w Kobuleti. Stąd wizyta ambasadora w Objezierzu, gdzie dzięki uprzejmości dyrektora Romana Ostrowskiego zwiedził on zabytkowy pałac i park. Nie zabrakło też wielu innych spotkań i wizyt w różnych częściach gminy. Ambasador nie krył zachwytu dla Obornik. Końcowym akcentem była wizyta w nowotworzonej restauracji państwa Nadstagów.

Po wizycie burmistrz Tomasz Szrama przyznał, że projekt współpracy obornicko – gruzińskiej dobrze rokuje i to z pożytkiem dla obu stron. Burmistrz nie wyklucza też podobnego porozumienia Obornik z którymś z miast Ukrainy.

Podobne artykuły