Spotkanie radnych z zarządu powiatu

RYCZYWÓŁ. W Ryczywole odbyło się spotkanie radnych rady Gminy Ryczywół ze starostą powiatu obornickiego, Adamem Olejnikiem, oraz członkami zarządu powiatu: Robertem Zimnym, Krzysztofem Ostrowskim oraz dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Andrzejem Jeranem. Głównym tematem spotkania było omówienie najpilniejszych zadań powiatowych, które należałoby wykonać na terenie gminy Ryczywół.

Starosta przedstawił największe inwestycje realizowane obecnie przez powiat, jak: remont szpitala, rozbudowa szpitala oraz budowa w Rogoźnie drogi w kierunku Murowanej Gośliny. Starosta omówił również inwestycje planowane do realizacji na terenie gminy Ryczywół czyli przebudowa drogi Ludomy-Gorzewo, która nastąpi po uzyskaniu dofinansowania z PROW. Wspomniał tez o remoncie wiaduktu we wsi Łopiszewo. Remont ten zostanie wykonany między innymi ze środków uzyskanych w ramach dotacji celowej z Ministerstwa Finansów a mowa jest o kwocie 426 tysięcy złotych. Do 15 grudnia tego roku zadanie to musi zostać zrealizowane, gdyż do końca roku należy się rozliczyć z otrzymanych dotacji. W budżecie powiatu zaplanowano też środki na opracowanie dokumentacji na takie inwestycje jak: przebudowa drogi  P2030 w Rogoźnie (40.160 zł), przebudowa drogi w Garbatce (80.000 zł) czy przebudowa ul. Mikołajczyka w Ryczywole (80.000 zł). Ryczywolscy radni zauważyli, że w tym ostatnim przypadku, cena jest zdecydowanie wygórowana, tym bardziej, że ma to być koszt samej dokumentacji odcinka chodnika o długości zaledwie 300 metrów.

Zdaniem ryczywolskich radnych, priorytetowym zadaniem powiatu winno być odwodnienie dróg powiatowych biegnących przez teren gminy a głównie przez Ryczywół, Lipę i Wiardunkach, gdyż podczas ulewnych opadów deszczu zalewane są posesje gospodarstw domowych. Problem ten jest wspólny i należy go rozwiązać jak najszybciej. Jaki skutek przyniesie wspólne spotkanie, tego nie wiadomo. Pewnym jest jednak, że rozmawiać trzeba, by strony znały problemy z perspektywy obydwu stron.

Podobne artykuły