Rodzinnie i muzycznie

ROGOŹNO. Nie ma chyba niczego gorszego niż nudne wakacje. By tego uniknąć, w minioną niedzielę władze Rogoźna zaprosiły wszystkich mieszkańców na Wakacyjny Festyn Rodzinny. Na Targowisku Miejskim już od godziny 13 czekały na dzieci liczne atrakcje. Przy samym wejściu gości witał książę Przemysł II wraz z małżonką księżniczką magdeburską Ludgardą oraz kasztelanem rogozińskim Jakubem Domeradzicem. Wystarczyło włożyć głowę w otwór przygotowanej w tym celu makiety z podobiznami tych historycznych postaci, by na zdjęciu stać się jedną z nich.

W dwóch długich rzędach stanęły dmuchane zamki i żaden z nich nie czekał na chętnych. Malowano milusińskim buźki, były animacje, gry i zabawy. Było też spotkanie z daleką północą i prawdziwy psi zaprzęg

Nieco starszych bawił zespół Trawers, laureat kilku festiwali piosenki śląskiej w Zabrzu. Gdy umilkły ostatnie brawa, na specjalnie wybudowanej scenie pojawił się zespół Sama Rivers Blues grający głównie polskiego bluesa. Była to uczta dla miłośników Tadeusza Nalepy, Dżemu i innych polskich wykonawców bluesa.

Kolejnym na scenie był Bartek Tecław. Jego przedstawiać nie trzeba i jest pewne, że to Bartek ma niezwykły talent do rozgrzewania publiczności. Bardzo się to przydało przed ostatnim punktem Wakacyjnego Festynu Rodzinnego, czyli zabawy do białego rana. Impreza miała doskonałe zaplecze kulinarno handlowe, więc nikt głodny ni spragniony z niej nie wyszedł. Bawili się dorośli, dzieci, całe rodziny. Jedyną opinią, jaką udało się kilkakrotnie usłyszeć było życzenie, by takie imprezy mogłyby bywać częściej.

Podobne artykuły