Oborniczanin wicemistrzem Polski w triathlonie

OBORNIKI. Po raz pierwszy w historii triathlonu gmina Oborniki miała swoją drużynę godnie reprezentującą jej barwy. Imprezą towarzyszącą zmaganiom triathlonistów były zawody aquathlonowe dla roczników młodszych. W konkurencji tej dzielnie z czołówką polskich zawodniczek rywalizowała reprezentantka KS  Extreme Team Oborniki Dominika Leśniewska. Na dystansie 200 m pływania oraz 260 m biegu zajęła na podium w końcowej klasyfikacji (12-13 latków) doskonałe III miejsce, zdobywając w pierwszym swoim starcie w życiu w tej konkurencji brązowy krążek i zostawiając za sobą niemal 50 zawodników i zawodniczek z innych polskich miast.

W imprezie głównej Oborniki reprezentowały dwie panie i pięciu panów, z czego aż czterech w barwach Extreme Team Oborniki, który mając w swoim zarządzie doskonałą kadrę trenerską oraz doświadczonych działaczy nieustannie się rozwija i osiąga coraz lepsze wyniki nie tylko w sporcie pływackim, ale i w triathlonie.

W kategorii M16 reprezentant Extreme Team Krzysztof Sobota po ciężko przepracowanym sezonie wypełnił pokładane w nim nadzieję, zajmując w pierwszym w życiu tak poważnym starcie II miejsce w Polsce, zostawiając za sobą triathlonowe potęgi klubowe z całej Polski. Warto przypomnieć, że Krzysztof wyszedł z pod ręki samego trenera klasy mistrzowskiej Andrzeja Daszkiewicza. Tak pokierował on rozpoczynającą się dopiero karierą Krzysia, by dać jak najlepsze podwaliny pod triathlon dla naszego zawodnika w przyszłości. Trafne oko trenera nie pomyliło się i tym razem, czego efekty widzimy już dziś. Lecz ojców tego sukcesu jest wielu. To zarząd klubu, który doskonale dba o atmosferę sprzyjającą rozwojowi sportowemu swoich podopiecznych, ale i trenerzy Dawid Lewicki, odpowiedzialny za pływanie oraz Maciej Adamczyk, który po mistrzowsku przygotował formę naszego reprezentanta i pilnował, aby pozostałe dwie dyscypliny (rower, bieg) stały się mocną stroną zawodnika.

Na pewno plusem, w każdej dyscyplinie jest posiadanie w szeregach organizacji trenerów, którzy nie tylko doskonale potrafią przekazać posiadaną przez siebie wiedzę, ale również ich umiejętności stoją na bardzo wysokim poziomie. Tego dowód dają podczas startu w tych samych imprezach, co ich podopieczni, oczywiście w odmiennych kategoriach wiekowych. Tak więc w kategorii M35 Maciej Adamczyk zajął IX miejsce na 88. startujących zawodników, a Barbara Nadolska również reprezentująca barwy Obornik 6. miejsce w kategorii K30. Ewenementem w tej edycji Mistrzostw Polski w triathlonie był występ obornickiej sztafety, która startując pod nazwą KS Extreme Team Oborniki przetarła szlaki na kolej lata. Skład sztafety to: Barbara Nadolska, Estera Górna, Maciej Adamczyk, Krzysztof Sobota. Pozostali oborniczanie: Dominika Leśniewska, Marcin Pidek i Arkadiusz Bukowski.

Podobne artykuły