Nieudane włamanie do sklepu. Złodzieje złapani.

UŚCIKOWO. W środku nocy dwóch mężczyzn zaparkowało pod zamkniętym sklepem i próbowało wyłamać drzwi. Zanim zdołali je dobrze podważyć, usłyszeli jadący samochód. Jeden ze złodziei ukrył się za sklepem, gdy drugi w krzakach.

Tej nocy dwóch policjantów pełniło służbę patrolową. Niewiele się działo – kilku pijaczków zataczało się pod monopolowym w Obornikach, pewien pijany wodzirej głośno wychwalał kobiece wdzięki pod jednym z bloków, a grupa młodzieży pogięła znaki drogowe – czyli tak zwana normalna służba.

Gdy jednak policjanci zajechali do Uścikowa, ich uwagę przykuł zaparkowany przy sklepie samochód. Radiowóz zatrzymał się a policjanci wyjrzeli za szybę. Dojrzeli ciemny kształt wychylający się za budynku. Po chwili cień znikł, by pojawić się znowu. Gdy mundurowi przypatrzyli się temu zjawisku dokładnie, orzekli że to zapewne głowa. Wysiedli z samochodu i ruszyli w stronę kukającego, jak się okazało, złodzieja. Ten próbował uciekać, ale nie był zbyt szybki

.21-letni mężczyzna mieszkaniec Obornik został zatrzymany. Na miejsce został skierowany kolejny patrol. Podczas przeszukania terenu policjanci zauważyli drugiego ze sprawców, który leżał w zaroślach niedaleko sklepu. 32-letni mieszkaniec Obornik został również zatrzymany. Jak się okazało, był on poszukiwany, gdyż nie zgłosił się do więzienia celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania samochodu ?pary włamywaczy? oborniccy kryminalni znaleźli substancję psychotropową. Nielegalna substancja została zabezpieczona. Badanie narkotestem wykazało, że jest to amfetamina o łącznej wadze 4,47 grama netto. W samochodzie znaleziono również wagę elektroniczną oraz cztery telefony komórkowe, które również zostały zabezpieczone.

Policjanci z wydziały kryminalnego ustalili, iż 32-letni mężczyzna dokonał również kradzieży spawarki o wartości 1500 zł z garażu posesji na terenie gminy Obornik, gdzie wynajmował wcześniej pokój.

Dwaj mieszkańcy Obornik usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, ponadto 32-latek usłyszał zarzut kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolno

Podobne artykuły