Czym jest Gym Bar Battles?

OBORNIKI. Już 30 lipca na boiskach sportowych Obornickiego Centrum Sportu, znajdujących się przy ulicy Księdza Szymańskiego w Obornikach, odbędą się bardzo ciekawe zawody Gym Bar Battles. Ich głównym organizatorem jest klub fitness Just A Fit znajdujący się w Galerii Młyńska. Współorganizatorem zawodów jest Obornickie Centrum Sportu i Gmina Oborniki, a honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Tomasz Szrama. – Zawody plenerowe to doskonała okazja do zapoznania się z bazą sportową Obornik. Kompleks boisk przy Szkole Podstawowej nr 2 nadaje się do tego wprost idealnie. Mam nadzieję, że oprócz samych zawodników, zawody przyjdzie oglądać spora grupa oborniczan. Cieszę się, że są w naszym mieście tacy pasjonaci jak Justyna Narożna, Maciej Adamczyk czy Kuba Ogórowicz, którzy podjęli się organizacji tej imprezy ? powiedział Tomasz Szrama.

Instruktor i zawodnik tego typu imprez, Kuba Ogórowicz wyjaśnił co to jest Gym Bar Battles. – To zawody w crosstreningu i forma treningu funkcjonalnego, mająca na celu sprawdzić ogólną sprawność fizyczną startujących zawodników. Zawody skierowane są dla osób raczej aktywnych fizycznie. Oprócz podstawowych elementów treningowych jak np. bieganie, mogą też pojawić się ćwiczenia wzmacniające jak przysiady, pompki, brzuszki czy elementy bardziej techniczne z dziedziny podnoszenia ciężarów. Lipcowa impreza ma na celu sprawdzić wytrzymałość, szybkość i sprawność fizyczną zawodników, poprzez wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń z masą własnego ciała lub z obciążeniem. Ćwiczenia te wykonywane będą w określonych odstępach czasu lub w określonej liczbie powtórzeń.

Krzysztof Nowacki dodał: Gym Bar Battles jak i inne zawody i treningi typu ?cross? ze względu na swoją wszechstronnością są najlepszą formą przygotowania do biegów survivaliwych, jak np. Formoza Challenge. Zresztą wielu uczestników zajęć typu ?cross? wzięło udział w tegorocznej edycji Formozy. Gorąco polecam i zapraszam na zajęcia. Chętni do wzięcia udziału w zawodach szczegółowe informacje o tym jak i gdzie się zapisać znajdą na stronach http://justafit.pl oraz na portalu społecznościowym Biegi Oborniki i Just A Fit.

Podobne artykuły