Atak nożem w Rogoźnie: jedna osoba ciężko ranna, dwie osoby zatrzymane

ROGOŹNO. W nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:30, na ulicy Kościuszki, 24-latek z Rogoźna został ugodzony nożem i trafił z ranami kłutymi oraz ciętymi do szpitala. Zatrzymano w związku z tą sprawa dwóch 19-latków mieszkających w Rogoźnie. Cała trójka była pod wpływem alkoholu, choć nie można wykluczyć, że także i narkotyków.

W pobliżu ronda, trzech mężczyzn wdało się bójkę. Jeden z nich wyciągnął nóż i zadał dwa ciosy w brzuch oraz trzeci w nerkę przeciwnikowi, po czym uciekł.

Na miejsce szybko przyjechała karetka pogotowia, która zabrał krwawiącego mężczyznę do szpitala w Obornikach. Równie szybko pojawiła się policja. Funkcjonariusze z Rogoźna najpierw, na podstawie zeznań świadków, ustalili tożsamość nożownika, a następnie zatrzymali przestępcę.

Podejrzewany o ataka nożem trafił do policyjnej izby zatrzymań w Obornikach. Sprawę przejęła obornicka prokuratura. Sąd w Obornikach do piątku jeszcze nie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Prawdopodobnie stanie się to w tym tygodniu, jeżeli sąd podzieli zdanie prokuratury.

We wstępnej ocenie policjantów, z którymi rozmawialiśmy, była to burda pijacka. Niestety z dość krwawym skutkiem, bo raniony uciekając w stronę banku PKO znaczył chodnik krwią.

Podobne artykuły