Tak dla placu zabaw w Dąbrówce

DĄBRÓWKA LEŚNA. Radny Artur Wróblewski od dłuższego czasu niczym lew walczy o budowę placu zabaw w Dąbrówce Leśnej, przy blokach na terenie nadleśnictwa. Swego czasu gmina miała zamiar wybudować tam ogródek jordanowski, jednak teren jaki nadleśnictwo na ten cel przygotowało, na ten cel się nie nadawał. Gmina nie może inwestować na cudzym terenie, a ponadto jest to teren leśny.

Teraz mieszkańcy jednego z bloków chcą oddać gminie swój prywatny teren przy bloku, by tam powstał plac zabaw. Radny Marek Lemański zauważył: To wspólnota mieszkaniowa, jedna z wielu w gminie i to wspólnoty same budują place zabaw. Jeśli tam plac zabaw zbuduje gmina, to co odpowiemy innym?

Artur Wróblewski zapewnił, że – we wspólnocie Dąbrówka Leśna mieszkają ludzie biedni, których nie będzie stać na zakup urządzeń do zabaw. Radna Renata Małyszek zaproponowała, by zafundować tam z gminnej kasy – chociaż kilka urządzeń.

Pozostali radni wyrazili na to zgodę, nie kryjąc jednak oburzenia faktem, że tak zasobna firma jak Lasy Państwowe nie pomoże wybudować dzieciom swych pracowników placu zabaw i to z drewna, którego posiada pod dostatkiem.

Podobne artykuły