Niespodziankowe konkursy na dyrektorów

GMINA ROGOŹNO. Najstarsi rogoźnianie nie pamiętają konkursów na dyrektora szkoły z tyloma aż niespodziankami. Zacząć by można od Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, w którym do konkursu jako jedyna przystąpiła dotychczasowa dyrektor Danuta Czechowska.

Wydawać by się mogło, że nominację ma pewną, lecz komisja konkursowa nie zaakceptowała pani Danuty i tak konkurs został nierozstrzygnięty. Teraz dyrektora tymczasowego wyznaczy burmistrz, a za rok odbędzie się kolejny konkurs na dyrektora jedynki.

Na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Gościejewie sposobił się historyk i samorządowiec Robert Zimny. Przez długi czas wydawało się, że jako jedyny kandydat musi konkurs wygrać.

Tymczasem pojawiła się konkurentka, Dorota Paszek – nauczycielka przedmiotów informatycznych, zajmująca stanowisko kierownika szkolenia praktycznego w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie. Gdy zebrała się komisja, ciekawa pojedynku tej dwójki, okazało się, że żadne z nich nie zgłosiło się w wyznaczonym terminie i konkurs trzeba było odwołać. Tu także będzie musiał zapewne interweniować burmistrz.

Na szczęście nie było problemu z konkursem na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie, w którym zwyciężyła dotychczasowa dyrektor Iwona Rańska.

Podobnie było w Parkowie, gdzie nikt nie miał wątpliwości, że konkurs wygra doświadczona dyrektor Maria Cisowska, która kolejną kadencję będzie sprawnie jak dotąd zawiadywać tą szkołą.

Podobne artykuły