Z długą listą atrakcji

KISZEWO. Sami kiszewianie twierdzili, że podczas corocznych pikników nie było aż tylu atrakcji jak w minioną sobotę i mieli rację. Nie codziennie bowiem otwiera się uroczyście i oddaje do użytku piękne boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią z tartanu.

Gospodyni obiektu, Zofia Kotecka powitała zgromadzonych na szkolnym podwórcu i podziękowała sponsorom, bez których nie byłoby tak ?na bogato?. Na długiej liście hojnych mecenasów szkoły i wsi byli jak zawsze państwo Walkowiakowie i Stachowiakowie. Potem dyrektor szkoły przedstawiła gości, wśród których był burmistrz Tomasz Szrama, były radne: Bata Matelska i Renata Małyszek oraz radni: Marek Lemański i Paweł Drewicz z Henrykiem Brodniewiczem. Ten ostatni wraz z sołtys Dorotą Schilke, burmistrzem, panią Zofią i proboszczem Michałem Krychem przecięli symboliczną wstęgę, a ksiądz Michał pokropił boisko. Już chwilę potem Tomasz Szrama usiłował wbić gola do bramki bronionej przez Tomasza Wosickiego.

W tym czasie rozpoczął się piknik z muzyką, występami dzieci, licytacją obrazów, przekąskami i napojami. Na najmłodsze dzieci czekały dmuchane zamki, można było pojeździć na kucyku lub bryczką, albo obejrzeć wozy bojowe lokalnych strażaków lub ciężkie motocykle. Przybyli na imprezę sołtysi sąsiednich wiosek a Hieronim Tadeuszyk w gustownej kucharskiej czapce dbał o grilla z kiełbaskami. Jeżeli do tego dodać piękną, słoneczną pogodę, to faktycznie było piknik bardzo udany.

Podobne artykuły