Wielkie bieganie na obornickim torze już w niedzielę

OBORNIKI. Takiej imprezy Oborniki jeszcze nie widziały. 19 czerwca na tor motocrossowy w Obornikach zwrócone będą oczy wszystkich fanów sportów ekstremalnych oraz miłośników militariów. Wystartuje pierwsza edycja Formoza Challenge. – Zapraszam wszystkich oborniczan na tor przy ulicy Łukowskiej, aby zobaczyć zmagania śmiałków którzy będą mieli do pokonania 10 km i 50 przeszkód – powiedział za naszym pośrednictwem burmistrz Tomasz Szrama i dodał: – To wielki zaszczyt dla nas, że patronat nad imprezą objęło oficjalnie Ministerstwo Obrony Narodowej, a przeszkody projektowali osobiście komandosi z jednostki Formoza.

Wielu kandydatów do służb specjalnych będzie chciało w Obornikach spróbować swoich sił i zobaczyć czym jest Formoza. – Nad tą imprezą pracowaliśmy od września, kiedy to pojawił się pomysł, aż do tego tygodnia. Od wtorku na torze będzie trwało budowanie przeszkód – powiedział sekretarz gminy Krzysztof Nowacki, na co dzień trener, biegacz i jeden z uczestników przyszłotygodniowej imprezy.

W jego opinii: to wielka promocja dla naszego miasta i gminy, bowiem o Formozie można usłyszeć a niemal każdym z miast Polski, a w samym biegu wystartuje także kilku obcokrajowców. Ma nadzieję że będzie to cykliczna impreza, bowiem już w tej chwili prowadzi rozmowy nad jej przyszłoroczną edycją. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla biegaczy, jak i kibiców. Wszystkie zmagania śmiałków będzie można oglądać z trybun, a dodatkowo będą wystawy sprzętu wojskowego, oraz możliwość lotu helikopterem. Nie zapomniano także o dzieciach. Również dla nich przygotowano specjalny tor. Tomasz Szrama, oraz firma Eurodent ufundowały specjalne nagrody dla oborniczanek i oborniczan, którzy wśród ponad 900 uczestników będą reprezentować swoje miasto.

Podobne artykuły