Ruszyła linia Maraton Poznań Oborniki

OBORNIKI, POZNAŃ. Z myślą o pasażerach podróżujących na trasie Poznań ? Oborniki ? Poznań, Spółka PKS Poznań S.A. uruchamia od 30 maja br. Linię Maraton. Burmistrz Piotr Woszczyk może odetchnąć, bo po informacji, że dotychczasowy przewoźnik BUS4YOU zawiesza kursy do Poznania, na jego głowie było zdobycie innego. Po dziesiątkach wyjazdów i konferencji, setkach maili i pism oraz godzin spędzonych na rozmowach udało się pozyskać nowego przewoźnika z solidnym sprzętem a na dodatek tak zaplanować rozkład jazdy, by kursów przybyło a nie było odwrotnie.

– Bezpiecznie, komfortowo, oszczędnie. To dewiza naszej Spółki. Na linii Maraton oferujemy dogodne godziny kursowania. Podróżni będą mogli skorzystać z biletów jednorazowych za cenę 8,60 zł na trasie Poznań-Oborniki oraz z biletów miesięcznych. Na linii obowiązują ulgi ustawowe. Linia Maraton rozpoczyna trasę od przystanku Oborniki Dworzec Autobusowy. Zatrzymuje się również na przystanku Oborniki (przy skrzyżowaniu z ul. Marcinkowskiego). Dla wygody podróżnych zaplanowano także przystanek w Poznaniu na Dworcu na os. Jana III Sobieskiego. Linia kończy trasę na Dworcu Autobusowym Poznań Główny. Zapraszamy do korzystania z nowej linii autobusowej – powiedział główny menager spółki PKS.

Autobusy będą jeździć także w weekendy, co dla wielu podróżnych z Obornik było bardzo ważne. – Nie udało nam się co prawda uzyskać autobusów niskopodłogowych, ale te które są zapewniają wiele miejsca, by nie rzec, pełen komfort – dodał Piotr Woszczyk.

Najważniejsze, że przewozy będą kontynuowane a gmina nie dopłaci do nich ani grosza.

Podobne artykuły