Śmiertelny wypadek

GOŚCIEJEWO. W minioną niedzielę około godz. 13.25, na drodze krajowej nr 11, jedna osoba zginęła a cztery zostały ciężko ranne.

– Na trasie z Gościejewa do Tarnowa doszło do zderzenie dwóch pojazdów marki BMW i Renault. Jedna osoba z samochodu Renault nie żyje. Na tą chwilę nie wiemy, czy to pasażer, czy kierowca. Kierujący samochodu BMW przewieziono do szpitala w Chodzieży, a z Renault helikopterem do szpitala w Poznaniu. Prokurator i policja prowadzi czynności na miejscu. Jest zrobiony objazd ? powiedziała rzecznik policji Izabela Leśnik.

BMW prowadził 50-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, w samochodzie jako pasażerka jechała 45-letnia kobieta. W Renault znajdowały się trzy kobiety, wszystkie mieszkanki Koszalina. 63-latka została przewieziona do szpitala w Obornikach, druga kobieta w ciężkim stanie do Poznania, trzecia kobieta zmarła na miejscu.

Wstępnie ustalono, że samochody zderzyły się czołowo. Kierowca BMW, z nieznanego jeszcze policji powodu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem marki Renault. Ze względu na ciężki stan poszkodowanych nie wiadomo, która kobieta prowadziła samochód.

Na miejsce zdarzenia, oprócz karetek i policji, przyjechali strażacy z całej Ziemi Obornickiej, między innymi z Ryczywołu, Gościejewa, Rogoźna i Obornik. Strażacy, będąc pierwszymi na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli samochody i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Dwie osoby były zakleszczone we wrakach aut. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wydostali je z pojazdów. Przez kilka godzin ruch drogą krajową był wstrzymany, policja wprowadziła objazdy.

Podobne artykuły