Ponad 300 ubogich rodzin obdarowanych na święta

ZIEMIA OBORNICKA. Od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku pracownicy i podopieczni stowarzyszenia Monar – Dom dla Osób Bezdomnych w Gościejewie, rozwozili paczki z prezentami dla ubogich rodzin z gmin Rogoźno i Ryczywół. Piąta edycja akcji Paka Dla Dzieciaka przyniosła nadzwyczajne rezultaty. Rozwieziono 406 paczek, uszczęśliwiając ponad 300 rodzin, po raz pierwszy obdarowując dzieci również spoza gminy Rogoźno.

W akcję zaangażowani byli sponsorzy i uczniowie. Szkoły z Rogoźna oraz Przedszkole nr 2, jak również szkoły między innymi z Parkowa, Gościejewa i Prusiec, włączyły się do akcji zbiórki żywności oraz zabawek.

Od pięciu lat w ten sposób obdarowywane są ubogie rodzinny z gminy Rogoźno. Listę potrzebujących ustala się na podstawie danych z ośrodka pomocy społecznej. W tym roku paczek było tak wiele, że akcję rozszerzono o gminę Ryczywół. Na portalu społecznościowym dyrektor Wiśniewski z Monaru poprosił o podawanie rodzin z Ryczywołu, które same wstydzą się zwrócić o pomoc. Odzew był natychmiastowy, kilkadziesiąt osób zadzwoniło informując o potrzebujących. Dzięki temu ponad 30 rodzin z Ryczywołu zostało obdarowanych.

– Udało się świetnie. Widzimy, że akcja daję rezultaty, działa i funkcjonuje fajnie. Dostaliśmy już informacje, między innymi od policji, harcerzy i straży pożarnej, którzy zaoferowali swoją pomoc w następnych akcjach, które spróbujemy rozszerzyć na cały powiat. By jednak tego dokonać, potrzebujemy sponsorów i pomocy lokalnych placówek oraz szkół. Dlatego serdecznie zapraszamy chętnych z gminy Oborniki do współpracy. Mamy nadzieję, że przy okazji najbliższej akcji uda nam się ją rozszerzyć również na gminę Oborniki i tym samym zwiększyć zasięg na cały powiat obornicki ? powiedział nam organizator akcji, Daniel Wiśniewski.

Podobne artykuły