Będzie siłowania i huśtawka

OBORNIKI. Radni Ariel Mańczak i Waldemar Cyranek już od kilku miesięcy zabiegają o rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej przy orliku na ulicy Obrzyckiej. Ich planem jest urządzenie tam siłowni zewnętrznej zwanej też Street Workout. Głównym punktem w planie panów Waldemara i Ariela jest specjalna huśtawka przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych. Takiej ustawni nie ma w żądnym mieście wielkości Obornik, ale nie chodzi tu o bicie rekordu, lecz o danie niepełnosprawnym dzieciom radości z zabawy, jakiej dotąd nie doświadczały.

– Każdą cenną inicjatywę i pomysł zawsze rozważam. Radni są przedstawicielami mieszkańców, więc takie pomysły jak siłownia i huśtawką są potrzebą mieszkańców ? powiedział burmistrz Tomasz Szrama. Zewnętrzna siłownia wykorzystywana może być przez obornickich biegaczy, ale także uczniów z Zespołu Szkół przy ulicy Obrzyckiej, bowiem można wykonać na niej pełen trening ogólnorozwojowy. Koszt przedsięwzięcia, to ok 20 tyś. Zł.

O ile wiadomo czym jest siłownia, to warto wspomnieć, że huśtawką dla dzieci niepełnosprawnych wyposażona jest w specjalną platformę na którą można wjechać wózkiem. Jeżeli stanie przy orliku będzie czymś wyjątkowym i da radość wielu dzieciom. Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnego źródła, to huśtawka ma być gotowa na dzień dziecka, a siłowania zostanie oddana do użytku jeszcze przed wakacjami.

Podobne artykuły