Będzie lustrowanie

OBORNIKI. Na ręce burmistrza Obornik wpłynęły pisma od mieszkańców Obornik z prośbami o ustawienie luster na skrzyżowaniach ulic: Jagiellońskiej z Piłsudskiego, przy wyjeździe z marketu Piotr i Paweł na ulicę Czarnowską oraz przy wyjeźdźcie z ulicy Mikołajczaka na ulicę Czarnkowską.

Zdaniem postulujących lustra są niezbędne kierowcom dla poprawy widoczności. Co też nagle się z tą widocznością stało, tego nie wiadomo, bo wszystkie wymienione skrzyżowania istnieją od lat i przeglądając listę zdarzeń drogowych trzeba stwierdzić, iż były i są bezpieczne. Ponadto w tej ostatniej lokalizacji nie ma nawet gdzie zamontować lustra.

Burmistrz zwrócił się w tej sytuacji do komisji terenowej i bezpieczeństwa rady miejskiej a ta obiecała odwiedzić jeszcze w kwietniu wszystkie wymienione skrzyżowania, by sprawdzić jak się ma tam widoczność i zlustrować potrzebę montażu luster. Tak się przy tym szczęśliwie składa, że w komisji zasiadają sami doświadczeni kierowcy, więc ich opinie bardzo się burmistrzowi przydadzą.

Podobne artykuły