Zablokowana ulica

OBORNIKI. Kilka osób dzwoniło już do naszej redakcji w sprawie blokowania przejazdu ulicą Droga Leśna, poprzez parkujące przy tamtejszej restauracji samochody. Nasza czytelniczka przysłała w tej sprawie list. Pani Anna pisze w nim: chciałabym zwrócić państwa uwagę na problem bezpieczeństwa, jaki się pojawił na ulicy Droga Leśna, od miejsca wjazdu z ulicy Obrzyckiej do garbu zwalniającego. Odkąd pojawiła się tam restauracja wiecznie z jednej strony ulicy stoi ciąg aut, co wielokrotnie doprowadza do sytuacji, które mogą się skończyć kraksą, ponieważ ten odcinek stał się w praktyce jednokierunkowy. Wysłałam już także maila do władz Obornik, ale pozostał bez odpowiedzi. Być może wart byłoby poruszyć tę kwestię na łamach państwa Gazety.

Problem jest i postaramy się zainteresować nim komisję terenową rady miejskiej oraz władze gminy. Kierowcy parkujący na Drodze Leśnej utrudniają w dużym stopniu przejazd ciasną ulicą. Mogliby parkować na miejscach postojowych przy ulicy Obrzyckiej, choć trzeba przyznać, że cześć z tych miejsc zajmują auta restauracji.

Optymalnym rozwiązaniem kłopotu byłoby ustawianie zakazu parkowania, jeśli nie na całym odcinku ulicy Droga Leśna, to choćby w części od Obrzyckiej do Tartacznej.

Podobne artykuły