Spektakl o narkomanii

ROGOŹNO. W minionym tygodniu w sali Centrum Kultury zorganizowano spektakl pod tytułem ?Działak?, który miał pokazać konsekwencję zażywania narkotyków. Jest to szczególnie ważny temat ponieważ problem ten wśród młodzieży istnieje na szeroką skalę. Niemal co tydzień policja łapie osoby z środkami odurzającymi.

Przedstawienie teatralne w trzech aktach ukazało w niezwykle realistyczny sposób, co dzieje się z rodziną, gdy ktoś w niej zaczyna ?przygodę? z narkotykami – pogłębiającego uzależnienia nastolatka i pogarszanie się jego relacji z najbliższymi. Rodzice w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu, a koledzy wolą nie widzieć, co się dzieje. Czy w takich warunkach rodzina da radę przetrwać? Czy potrafimy rozmawiać szczerze o tych problemach? Może jest alternatywa? Tego typu pytania padały podczas spektaklu.

Obejrzało go 600 uczniów rogozińskich gimnazjów i szkół średnich. Była to świetna lekcja zarówno dla młodzieży, jak i ich wychowawców czy rodziców. Zjawili się między innymi burmistrz Roman Szuberski, wicestarosta Andrzej Okpisz, zastępca komendanta powiatowego policji Wiesław Ptaszyński, rogoziński komendant Piotr Warnke a także liczne grono osób zaangażowanych w zwalczanie narkomanii i alkoholizmu.

Słowa uznania należą się aktorom, którzy sprawili, że spektakl „Działka” stał zarówno na niezwykle wysokim poziomie artystycznym, ale i pełni ważną funkcję edukacyjną – Halinie Bednarz, Marzannie Graff i Aleksandrowi Mikołajczakowi.

Podobne artykuły