Planeta Szczypiorniaka

OBORNIKI. W ostatnią sobotę przy Obrzyckiej miłośnicy piłki ręcznej spotkali się na trzecim turnieju IV edycji ,,Planety Szczypiorniaka??. Zmagania dziewięciu drużyn oglądała spora rzesza fanów złożonych z rodziców, dziadków i rówieśników. Prawdziwą wisienką na torcie był mecz o pierwsze miejsce między gospodarzem SP 4 Oborniki a SP Rożnowo.

Gry turniejowe szczypiorniści zaczęli z pełnym zaangażowaniem, pokazując spore umiejętności. Jest to niewątpliwie zasługa nauczycieli wychowania fizycznego, którzy na co dzień wszczepiają swoim podopiecznym serce do piłki ręcznej. Trzy grupy eliminacyjne wyłoniły, które z drużyn walczyły o poszczególne miejsca.

Przed finałami odbył się dla rodziców wykład Tomasza Konitza, trenera kadry narodowej juniorek na temat: ,,Harmonijny rozwój dziecka w wychowaniu??. Zawodnicy w tym czasie stanęli na linii 7 metrów, żeby wyłonić trzech króli rzutów karnych. W tej rywalizacji najlepsi okazali się Jakub Gorzelańczyk (SP 3), Jakub Kuta (SP 4) i Jan Czaprański (SP Rożnowo). Bronił uczestnik II i III edycji Planety Oliwier Chruściel z Rożnowa, zawodnik SKF KPR Sparta Oborniki. Zwycięzcy zostali obdarowani przez trenera Konitza sprzętem reprezentacji Polski. Po aktywnej przerwie rozpoczęły się gry o miejsca. W najważniejszym meczu SP 4 ? SP Rożnowo cały czas dochodziło do wymiany bramka za bramkę. Gdy wydawało się, że Rożnowo przejęło inicjatywę ,,czwórka?? rzutem na taśmę zdobywa zwycięską bramkę. Jej autor Stasiu Grzesiak od razu powędrował w ramiona kolegów, którzy w ten sposób podziękowali mu za akcję meczu. Był to mecz godny finału co potwierdzili wszyscy zgromadzeni tego dnia kibice.

Klasyfikacja trzeciego turnieju: SP 4 Oborniki V klasa, SP Rożnowo, SP 4 Oborniki IV klasa, SP 2 Oborniki V klasa, SP 3 Oborniki, SP Rożnowo dziewczęta, SP Chrustowo, SP 2 Oborniki IV klasa, SP 2 Oborniki dziewczęta

Organizatorzy z SP 4 Oborniki dziękują Obornickiemu Centrum Sportu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz sponsorom: Zbyszkowi Chudzickiemu za pyszne pączki oraz Markowi Nogajowi za ciepłą kawę i herbatę. Osobne podziękowanie dla Pana Gacka za fachową opiekę medyczną .Kolejny turniej na wiosnę w Szkole Podstawowej im. B. Malinowskiego, w Chrustowie.

Podobne artykuły