Konkurs recytatorski ze starostą na deser

OBORNIKI. Już po raz ósmy, w sobotę 20 lutego, młodzi recytatorzy zmagali się w gościnnych murach obornickiej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Motywem przewodnim kolejnej VIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego była ?Miłość, zdrada i rozstanie w poezji polskiej i obcej?. Rywalizacja toczyła się w dwu grupach wiekowych, a poziom był bardzo różny. Doskonale wypadła młodzież gimnazjalna i kiepsko ponadgimnazjalna.

W tej pierwszej grupie prawdziwym talentem błysnęły zdobywczynie I miejsca – Julia Fiedor z Gimnazjum nr 2 Rogoźno oraz Oliwia Kąkol z Gimnazjum nr 1 Oborniki. Nie mniejszym – zdobywca II miejsca – Sebastian Krzyżanowski Gimnazjum nr 2 Rogoźno. Równie dobrze recytowały odnotowane na miejscu III – Michalina Lisiecka z Gimnazjum nr 1 Oborniki i Ewelina Chytra z Zespołu Szkół Objezierze. Pomysłodawczynie i organizatorki konkursu w osobach: Krystyna Eichler, Stefania Kiwertz i Ewa Klimasek nie kryły słów zadowolenia z poziomu przygotowania, talentów aktorskich, emisji głosu i sposobu recytacji nagrodzonych osób. Mniej radości, by nie użyć tu słowa ?rozczarowanie? przyniosła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, choć i tam były prawdziwe perełki w osobach: zwyciężczyni I miejsca Karoliny Runowskiej i II miejsca Magdaleny Frąszczak, obu z ZS H. Cegielskiego Rogoźno oraz zdobywczyni III miejsca Katarzyny Chwalisz z ZS Objezierze. Jury w składzie Jolanta Grabowska, Barbara Zielińska i Ewa Klimasek ustaliły porządek miejsc nagrodzonych, a publiczność wskazała swoje typy. Były to: Julia Fiedor i Magdalena Frąszczak, które dały się uprosić o ?bisowanie na deser?. Konkurs miał też kolejny deser i niespodziankę, a był to wicestarosta Andrzej Okpisz, ładnie deklamujący wiersz Jonasza Kofty ?Popołudnie?. Talent pana Andrzeja wielu osób nie zaskoczył, bowiem pamiętały one jego udane deklamacje jeszcze z czasów licealnych.

Konkurs był bardzo udany również dzięki sponsoringowi: Starostwa Powiatowego w Obornikach, Gmin Oborniki i Rogoźno, Wydawnictwa REBIS, LGD ?Kraina Trzech Rzek?, Gabinetu Kosmetycznego ?Magdalena? i Studia Manix.

Podobne artykuły