Parkowski bal

PARKOWO. Styczeń to miesiąc, podczas którego odbywa się mnóstwo bali karnawałowych. Jak co roku, jednym ze szczególnych jest bal dzieci i młodzieży niepełnosprawnej powiatu obornickiego. 16 stycznia ? już po raz XVI ? uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne szkoły w Parkowie oraz goście z całej Ziemi Obornickiej spotkali się ?w krainie krasnoludków?. W balu uczestniczyło blisko trzysta osób.

Kilka minut po godzinie szesnastej dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska, w asyście szefowej balu Doroty Mąderek, rozpoczęła imprezę, witając gorąco wszystkich gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli parlamentuj, władz samorządowych i gwiazd polskiego sportu. Wśród nich znaleźli się między innymi senator Jan Filip Libicki, poseł Krzysztof Paszyk, przewodniczący rady powiatu Gustaw Wańkowicz z żoną, członek zarządu powiatu Krzysztof Ostrowski, burmistrz Rogoźna Roman Szuberski z żoną i zastępca burmistrza Rogoźna Renata Tomaszewska.

Szczególną owację zebrał senator Jan Filip Libicki, który 17 stycznia skończy 45 lat. Cała sala na stojąco odśpiewała mu ?sto lat?, a od dyrekcji i społeczności parkowskiej otrzymał życzenia, kwiaty oraz bombonierkę z wymownym napisem ?Merci?.

Witając gości Cisowska nawiązała do roku Henryka Sienkiewicza – ?jałmużnika narodu?. Parafrazując słowa Sienkiewicza ?nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy daje rzeczom kształty i kolory? podkreśliła, że na tej sali zgromadzili się tylko tacy, którzy czują i myślą sercem. Za zaproszenie i możliwość udziału w podziękował poseł Paszyk: to wspaniała inicjatywa. Gratuluję tak wspaniałej tradycji. To doskonała forma integracji młodzieży niepełnosprawnej ze swoimi rówieśnikami. Senator Libicki podkreślił: jak zwykle fantastyczny bal w Parkowie. Do zobaczenia za rok! a burmistrz Szuberski zaznaczył: wspaniała organizacja! Wielkie serce dla potrzebujących!

Tradycyjnymi gośćmi balu są sportowcy olimpijczycy i paraolimpijczycy. Tym razem do Parkowa zawitali Marta Anna Walczykiewicz, Wojciech Seweryn Mickunas, Milena Olszewska, Ireneusz Golda, Zbigniew Rachwalski i Andrzej Ludzkowski.

Po powitaniach przyszła wreszcie pora na zabawę, którą poprowadził wodzirej, w którego rolę wcielił się Zbigniew Chudzicki. Bal rozpoczął ?pociąg? składający się z większości obecnych na sali, z burmistrzem jako ?lokomotywą?. Nie mogło zabraknąć konkursu tańca, podczas którego dzieci i młodzież niepełnosprawna, wraz z wolontariuszami ze szkolnego koła, zaprezentowali swoje umiejętności. Niezwykły występ zaprezentował zespół ?Tacy sami? ze Stowarzyszenia ?Przyjaciel?, prowadzonego przez Lecha Farona. Uginające się od jedzenia stoły, świetna muzyka, wspaniała zabawa sprawiły, że czas w Parkowie zaczął pędzić z zawrotną szybkością i bal trzeba było zakończyć. Wszyscy umawiali się na spotkanie za rok.

Podobne artykuły