Kibol to brzmi dumnie

OBORNIKI. Sobotni turniej piłkarski w hali OCS przy ulicy Obrzyckiej był III kolejnym turniejem charytatywnym, zorganizowanym przez obornickich kiboli Lecha Poznań i OCS.

Beneficjentami tegorocznej imprezy pod patronem burmistrza Tomasza Szramy były dwie mieszkanki gminy Oborniki: Roksanka Stańko oraz Anatola Kubowicz.

Do turnieju przystąpiło osiem drużyn, w tym organizatorzy turnieju FC Oborniki a nadto: kibole z Mosiny, Wojownicy Grunwaldu, Koko Dżambo, oborniccy strażacy, zespół zrzeszający obornickich przedsiębiorców Husaria oraz zespoły: Remo oraz DPM Solid Polska. Każda z drużyn, zamiast tradycyjnego wpisowego, zorganizowała zbiórkę w szatni, w efekcie której zebraną sumę przedstawiciele drużyn wrzucali do puszki.

Turniej wygrał zespół DPM Solid Polska, pokonując w finale, po zaciętym boju, Husarię 2:1. Oczywiście, nie wynik był tego dnia najważniejszy a wynik zbiórki pieniędzy. Te udało się zebrać w kwocie aż 16 412 zł.

Po uroczystym wręczeniu pucharów przez rodziców dziewczynek, nastąpił zaskakujący i co by nie rzec, wzruszający moment tego wieczoru. Rodzice jednej z dziewczynek, Roman i Malwina Stańko przekazali swoją połowę zebranej kwoty rodzicom Toli, argumentując to tym, iż ci w chwili obecnej bardziej potrzebują wsparcia finansowego ze względu na zbliżającą się na początku marca operację w Niemczech.

Cała impreza warta była najwyższego uznania dla organizatorów i jej uczestników.

Po meczach Ariel Mańczak, radny i współorganizator turnieju powiedział: jako organizatorzy Kibole chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy tego dnia tak licznie przybyli na trybuny oraz ochoczo włączyli się w zbiórkę pieniędzy. Dziękujemy też obornickim przedsiębiorcom, którzy wsparli nas zarówno finansowo, jak i poprzez ufundowanie bonów i talonów, które przeznaczone były na licytacje podczas turnieju. To tylko pokazuje, że mieszkańcy naszej gminy są bardzo otwarci na pomoc innym i to bardzo cieszy.

Podobne artykuły