Czołowo zderzyły się trzy samochody, kierowcy w szpitalach

PRUŚCE. W poniedziałek na trasie z Rogoźna do Wągrowca wydarzył się poważny wypadek z udziałem trzech samochodów. Około godz. 13, kierująca samochodem marki Volvo 44-letni poznanianka zahaczyła o pobocze, straciła panowanie nad samochodem i wjechała na przeciwległy pas ruchu.

Z ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem ciężarowym marki Volvo, 44 letnia mieszkanka Poznania jadąc szosą w miejscowości Pruśce w kierunku miejscowości Rogoźno, na prostym odcinku drogi zjechała na prawe pobocze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, a następnie zjechała na lewy pas ruchu. Wskutek tego manewru kierująca samochodem ciężarowym Volvo uderzyła w jadący w przeciwnym kierunku pojazd osobowy marki Ford, a następnie w jadący bezpośrednio za tym pojazdem, w pojazd ciężarowy marki Iveco.

Na skutek tego zdarzenia pojazd ciężarowy marki Volvo wjechał do przydrożnego rowu, natomiast pojazd marki Iveco zatrzymał się częściowo na poboczu i pasie ruchu. Pojazd marki Ford na skutek uderzenia zatrzymał się na lewym pasie ruchu. Kierowcę Volvo z blaszanej pułapki uratowali oborniccy strażacy, wyginając drzwi i wyciągając mężczyznę z pojazdu.

Mieszkanka Poznania oraz 30-letnia mieszkanka Mieściska, z obrażeniami ciała, zostały przewiezione do szpitala powiatowego w Wągrowcu, natomiast 28-letni mieszkaniec Wągrowca do szpitala powiatowego w Obornikach. Na miejsce zdarzenia przyjechali również policjanci z Rogoźna. Przebadali kierowców alkomatami – wszyscy byli trzeźwi.

Podobne artykuły