Zimowe koncerty w OOK

OBORNIKI. Karnawał, to dobra zabawa. Jak zabawa i karnawał, to Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa. 16 stycznia o 19:00 będzie można wysłuchać w OOK najpiękniejszych tematów muzycznych i znanych arii w niecodziennym wykonaniu grupy Sonori Ensamble. Artyści Teatru Narodowego i Operetki Kijowskiej gwarantują wysoki poziom artystyczny a dobór repertuaru dobrą zabawę. Jeżeli do tego dodać doskonałą akustykę, dzięki nowoczesnemu nagłośnieniu w OOK, to warto wydać 35 złotych, by śpiewnie i tanecznie wejść w tegoroczny karnawał.

28 stycznia o godzinie 20:00 odbędzie się koncert, którego nie można przegapić. Jest to koncert charytatywny dla Anatoli. Obiecali go zorganizować Bartosz Wesoły z Bartoszem Kozą i słowa dotrzymali. Wlota kosztuje symboliczne 20 złotych z przeznaczeniem dla chorej dziewczynki, a zagrają: Paluch, OSN Gramol, CNOT& M.GNOT i oraz BODYGAL WINE CREW. Tego wieczoru będzie można połączyć dobrą muzykę z dobrym uczynkiem.

30 stycznia o godz. 18:30 na deskach OOK zawita disco- polowiec Zenon Martyniuk. To wykonawca takich niezapomnianych utworów jak „Przez Twe oczy zielone” czy „Pszczółka Maja”. W Obornikach wystąpi wraz z zespołem AKCENT. Bilety są do nabycia w przedsprzedaży w cenie 40 zł, w dniu koncertu 50 zł.

28 lutego o godzinie 18:00 zaśpiewa Kortez. Mówią o nim – romantyczny blokers. Choć przepadł w jednym z popularnych talent show, doceniła go publiczność, windując hit „Zostań” na szczyty list przebojów. Kortez był już wychowawcą w przedszkolu, ochroniarzem w Biedronce, pracował w lesie i na budowie. Teraz zaśpiewa w Obornikach a jest szczery w przekazie, romantyczny i wrażliwy. Ten koncert warto polecić.

Koneserom pięknej i nieśmiertelnej muzyki warto polecić koncert chopinowski Miyako Arishima, który zaplanowano na 14 lutego na godz. 17:00. Wybitna japońska pianistka, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie, absolwentka Toho Gakuen School of Music, obecnie studentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego i zdobywczyni wielu nagród, zagra utwory Chopina i jest to bodaj pierwsza taka okazja, by w Obornikach wysłuchać koncertu przez wielkie ?K?. Bilety w cenie 25 zł są już do nabycia.

Na koniec warto przypomnieć o kontynuacji ?Filmowych Piątków?. Od 15 stycznia będzie można oglądać całkiem gratis wybrane pozycje filmowe i to nie byle jakie, ale prawdziwe kamienie milowe X muzy. Tegoroczny cykl rozpoczyna głośny film Stanleya Kubricka ?Mechaniczna pomarańcza”. Początek o godzinie 19:00 a młodsza widownia winna wiedzieć, że film ten był w czasach PRL na czele listy filmów zakazanych do projekcji w ?krainie powszechnej szczęśliwości?.

Podobne artykuły