Z Obornik do Berlina przez Piłę

OBORNIKI, BERLIN. O nowym połączeniu torami stolicy Wielopolski ze stolicą Niemiec mówi się od dłuższego czasu, a skorzystają na tym też Oborniki oraz Rogoźno. Wiele wskazuje na to, że takie połączenie zostanie uruchomione już 1 marca.

Najpierw pociągi połączą Piłę z Berlinem a w ramach przebudowy trasy Poznań-Piła także Oborniki z Rogoźnem. Według planów pociąg będzie kursował na razie po trasie Toruń-Bydgoszcz-Piła-Gorzów Wielkopolski-Kostrzyn nad Odrą-Berlin a realizować je mają Przewozy Regionalne. Gdy trasa Poznań-Piła zostanie zmodernizowana, a bydgoska PESA dostarczy obiecane składy Pesa Link, z Obornik do Berlina będzie można dotrzeć równie szybko jak samochodem i na dodatek taniej.

Do tego czasu trzeba będzie podróżować z przesiadką w Pile i nie Pesa Linkami, ale wydzierżawionymi składami Arriva, co potwierdziła w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy Joanna Parzniewska z Arrivy RP. Pociąg będzie odjeżdżał z Piły przed południem, a z Berlina wracał w godzinach wieczornych. Koszt biletu szacowany jest na około 50 złotych. Teraz już tylko pozostanie oczekiwać na przebudowę trasy w kierunku Piły, a przygotowania do tego działa są już bardzo zaawansowane.

Podobne artykuły