Wełna Rogoźno – posumowanie rundy

ROGOŹNO. Czasami wystarczy jedno zwycięstwo, jeden gol aby cała miejscowość przez kilka dni tym żyła. Była to bez wątpienia emocjonująca runda dla rogoźnian. Emocji i dramaturgii faktycznie w wielu meczach nie brakowało ale jeśli chodzi o najważniejszy aspekt czyli poziom gry to pozostawia wiele do życzenia.

Czytając relacje ze spotkań, komentarze można dojść do wniosku, że wiele kontrowersji wzbudzała praca sędziów. Czy słuszne dyktowali rzuty karne, upominali zawodników żółtymi i czerwonymi kartki, na to pytanie nie otrzymamy odpowiedzi. Arbitra dobrze sędziującego mecz z rzadka się pochwali, krótko się o tym pamięta, gdy popełnia błędy piszą i pamiętają o tym wszyscy a przecież „Pomylić się – to ludzka rzecz”. Miejmy nadzieję, że błędy sędziowskie będą zdarzały się coraz rzadziej, nie będą wypaczali wyników meczów i nie będą starali się wcielić w rolę głównego bohatera meczu. Piłkarze strzelali piękne bramki, uderzeniem głową, strzałem z dystansu, zespołowych akcjach, z rzutów wolnych, bezpośrednio z rzutów rożnych teraz rozpoczęli długą przerwę zimową, kibice zbierają siły na wiosenne emocje, a przed trenerami i prezesami rozpoczął się okres podsumowań, wyciągania wniosków i planowania przygotowań do rundy wiosennej.

Koniec rundy jesiennej klasy okręgowej, to jednocześnie czas podsumowań. W XIII kolejkach rozegranych tej jesieni piłkarze Wełny wykazali się bardzo dobrą skutecznością, którzy zdobyli 36 bramek, natomiast w formacji defensywnej również piłkarze Wełny dobrze, ponieważ stracili zaledwie 24 bramki na ligowych boiskach.

Najlepszym strzelcem w naszym zespole został kapitan drużyny, Krzysztof Cieciura, który zdobył 15 bramek, a tuż za nim również dobrą skutecznością popisał się młody utalentowany zawodnik Wełny Patryk Złoch, który zdobył 13 bramek. Trzeci pod względem skutecznością zapisał się również Sławomir Urban, który zdobył 11 bramek. Najlepszym asystującym w zespole został Sławomir Urban, który zanotował 11 asyst.

Podobne artykuły