Krzysztof Nowacki najszybszym oborniczaninem w IX Biegu Zimowym

CHRUSTOWO. W sobotę w Chrustowie odbył się IX Bieg Zimowy. Na linii startu stanęło 259 zawodników. Chłodna, ale i słoneczna aura bez opadów służyła biegaczom. Na dystansie 12 km mijali: Chrustowo, Żukowo, Górkę i Ślepuchowo. Trasa w lwiej części biegła twardymi drogami, choć był i jeden odcinek gruntowy.

Teren biegu był lekko pofałdowany, więc nie brakowało podbiegów stanowiących łącznie 6,4 km, czyli około połowy dystansu, a był też podbieg o długości niemal dwóch kilometrów. Na mecie przy szkole w Chrustowie na zawodników czekały ciepłe napoje i medale z wizerunkiem patrona chrustowskiej szkoły Bronisława Malinowskiego. Każdy biegacz otrzymał w pakiecie opaskę firmy Kalenji, mogącą służyć zarówno jako czapka, kaptur lub komin. Jako pierwszy medal odebrał zwycięzca tegorocznego IX Chrustowskiego Biegu Zimowego, Michał Zielsdorf ze Śmieszkowa, którzy przebiegł całą trasę w czasie 00:43:23. II miejsce przypadło w udziale Radosławowi Ludzkowskiemu 00:43:45, a miejsce III zajął Tomasz Bielawski 00:44:22. Najlepszym oborniczaninem był Krzysztof Nowacki, który przybiegł na metę jako szósty z czasem 00:46:03. Najlepsza oborniczanka, Dorota Lutomska uzyskała czas 00:55:10. Ósmy był Damian Urbanek z Rogoźna, a na miejscu 11 i 12 przybiegli kolejni oborniczanie Jarosław Troszczyński i Mirosław Paluch.

Chrustowski Bieg Zimowy jest najstarsza cykliczna imprezą biegową na ziemi obornickiej. Doskonale zorganizowana, będzie dobrze zapamiętana przez miłośników biegania.

Podobne artykuły