Koncert dla Natana

RYCZYWÓŁ. Mroźny dzień nie zniechęcił mieszkańców Ryczywołu i Połajewa do przybycia do ryczywolskiego kościoła. W Święto Trzech Króli zaplanowano tam na godzinę 16:00 koncert charytatywny, jako wsparcia dla Natana, ucznia Szkoły Podstawowej w Połajewie.

Chłopiec zmaga się z chorobą nowotworową i dlatego jego koleżanki oraz koledzy ze szkoły oraz Sylwia Feldmann, a także Paulina i Maciej Galińscy przygotowali występ pt. ?Kolędy wspólnie malowane?. Pięknie brzmiały w ich wykonaniu znane wszystkim kolędy, zaprezentowane w różnych aranżacjach. Słuchacze mogli też przeżyć chwile wzruszające, ale i pobudzające do refleksji, kiedy rozbrzmiewały słowa takich piosenek jak np. ?Gdzie jest nasze Betlejem?? – słowa wymowne w swej treści i adresowane do każdego Polaka.

Organizatorzy udowodnili, że wśród mieszkańców Ryczywołu są nie tylko ludzie utalentowani, ale przede wszystkim o wielkim sercu. Obdarowali Natana darem, którego nie da się przeliczyć na pieniądze, choć pozyskanie ich było też celem tego spotkania.

– Dzięki akcji charytatywnej, w to świąteczne popołudnie, kolejny raz w sercach wszystkich obecnych w kościele narodził się Jezus – zapewniła Anna Suszek z Ryczywołu.

Podobne artykuły