Turniej karate i podsumowanie roku sportowego

OBORNIKI. Po raz ostatni w tym roku zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział zawodach sportowych. Tym razem były to IX Otwarty Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym, które odbyły się w Śremie. Obornicka, 6-osobowa ekipa wywalczyła tam 5 medali w następujących konkurencjach. Kata indywidualne – I m Paweł Przewoźny w kat. seniorów, II m Krystian Chrzanowski w roczniku 2006 ? 2007. Kumite indywidualne – I m Paweł Przewoźny w kat. senior open, II m Agata Wosicka w roczniku 2006 ? 2007 kat. ? 32 kg. Kihon – I m Maja Różycka w kat. 2006 i starsi

Miniony rok był bardzo udany dla Obornickiego Klubu Karate jego zawodnicy wzięli udział w 26 turniejach gdzie wywalczyli łącznie 135 medali. Do największych sukcesów należy tu zaliczyć zdobycie 4 miejsca podczas Mistrzostw Europy Karate Shotokan w Crawley- Anglia, 6 medali podczas Pucharu Świata Karate w Łodzi, 7 medali z Mistrzostwach Polski Karate oraz 8 medali z Pucharu Polski w Karate Shotokan/ WKF i 5 z Pucharu Polski Sztuk Walki IMAF, a także zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji medalowej klubów podczas Mistrzostw Polski w Karate Shotokan na 46 startujących tam klubów.

Warto wspomnieć, że udział w tych wszystkich imprezach sportowych był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Oborniki.

Podobne artykuły