Nowy wóz strażacki

ROGOŹNO. Najpierw była potrzeba, potem plany i oczekiwanie. Wreszcie 4 grudnia jednostka OSP Rogoźno otrzymała nowy samochód ratowniczo – gaśniczy Ford Transit GLB 0,2/4 Rt/Rw zabudowany kontenerem przez firmę Frank-Cars z Częstochowy – GLBART.

Samochód zabiera 200 litrów wody oraz ma 20 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. Wyposażono go w solidną wyciągarkę gotową udźwignąć 3,5 tony. Ma wydajne ledowe oświetlenie zamocowane na pneumatycznie wysuwanym maszcie. W swej zabudowie mieści znaczną ilość niezbędnego w akcji sprzętu. Może być nieoceniony w akcjach ratownictwa drogowego i wodnego. Z Fordem łatwiej będzie druhom usuwać skutki powodzi i klęsk żywiołowych a w razie potrzeby także pożarów, choć jest to bardziej wóz ratowniczy niźli strażacki. Ford Transit zastąpi starszego o niemal 10 lat poprzednika. W zakupie pomógł finansowo Oddział Wojewódzki Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poznaniu oraz środki własne jednostki OSP Rogoźno. Według zastępcy naczelnika druha Sebastiana Rabscha – to dobry zakup i długo wyczekiwany, którego przydatności nie da się przecenić.

Przed budynek rogozińskiej remizy nowy wóz ratowniczy podjechał w asyście pojazdów z OSP Kiszewo, które ma także nowy pojazd oraz OSP Gościejewo i Parkowo. Po zachodzie słońca w blasku niebieskich świateł, ryku sygnałów ostrzegawczych odbyło się uroczyste przyjęcie Forda.

Można mieć pewność, ze dzień 4 grudnia zapisze się w kronice OSP Rogoźno dużą wyraźną czcionką.

Podobne artykuły