Biegi dla twardzieli

OBORNIKI. W ramach projektu ?sport i historia? zaplanowano na 27 lutego bieg wytrzymałościowy im rotmistrza Pileckiego, katorgo start nastąpi wieczorem.

Bieg potrwa 3 godziny i jest przeznaczony wzorem rotmistrza dla najtwardszych. Przez trzy godziny zawodnicy będą pokonywać wyznaczoną i nie łatwą trasę trzech do czterech kilometrów a wygra ten, który zrobi największą ilość okrążeń. – Celem biegu im rotmistrza Pileckiego jest kształtowanie charakteru – usłyszeliśmy z ust współorganizatora imprezy Krzysztofa Nowackiego. W organizacji biegu bardzo pomocni będą oborniccy harcerze, a chętni do sprawdzianu już się zgłaszają.

Następny biegiem dla twardzieli i to dla tych najtwardszych z twardych będzie zaplanowany już bieg z udziałem żołnierzy grupy Formoza. Odbędzie się na torze crossowym przy ulicy Łukowskiej pod egidą MON. Będzie to cross bardzo widowiskowy a współpraca z komandosami Morskiej Jednostki Sił Specjalnych Formoza podniesie stopień trudności na nieznany dotąd w Obornikach poziom. Formoza obok jednostek GROM, JW Komandosów, NIL i AGAT, jest klubem elitarnym, który zorganizował najdłuższy w kraju bieg na 100 mil oraz uznany już nawet w Europie Formoza Challenge. Sam fakt, że Oborniki dołączą do listy organizatorów super biegów to powód do dumy a możliwość obejrzenia go na własne oczy w doskonałych warunkach widokowych, to powód do radości.

Podobne artykuły