Spotkanie wigilijne seniorów

OBORNIKI. W poniedziałek, 14 grudnia w atmosferze pachnących gałązek choinkowych, zapalonych świec, tradycyjnego makowca i piernika oraz pieśni religijnych, kolęd i życzeń świątecznych, upłynęło Spotkanie Wigilijne Obornickiej Rady Seniorów (ORS). Zaproszony na uroczystość burmistrz Tomasz Szrama podkreślił rangę działającej od roku rady, wyraził swoje zadowolenie z podjętych i zrealizowanych zadań. W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście, którzy wyrażają chęć współpracy z ORS, podsuwając różnorodne rozwiązania na rzecz seniorów w mieście i gminie.

W tło multimedialnej scenerii świątecznej, jak informuje sekretarz ORS Jolanta Grabowska, przygotowanej przez Eugeniusza Kierstana przewodniczącego ORS, wpleciony został program wokalny uczniów Zespołu Szkół w Rożnowie, pod kierunkiem Aliny Reich, zespołu dziecięcego prowadzonego przez Mariana Żurowskiego oraz występ zespołu ?Sonata? Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Obornikach. Klamrą zamykającą część muzyczną spotkania było wspólne odśpiewanie pieśni Kolęda dla nieobecnych. W trakcie spotkania popłynęły życzenia świąteczne od samorządowców i księży.

Podzielenie się opłatkiem, wzajemne składanie życzeń, poczęstunek rocznicowym tortem ufundowanym przez Tomasza Szramę uwieńczyło zamknięcie roku działalności Rady. Pod koniec spotkania proboszczowie parafii z terenu miasta i gminy Oborniki, otrzymali pakiety ?Koperty życia? z prośbą o przekazanie samotnym parafianom.

Podobne artykuły