Przedświąteczna narada sołtysów

OBORNIKI. Comiesięczne spotkanie sołtysów, było w tym roku ostatnim i utrzymane było w wigilijnej atmosferze, przy melodii kolęd i opłatku. Zanim sołtysi złożyli sobie świąteczne życzenia o nastrój zadbali uczniowie z Rożnowa, Objezierza i Obornik. Jasełka w ich wykonaniu były pięknym przeżyciem wartym głębokiego ukłonu. W tym przedświątecznym nastroju burmistrz Tomasz Szrama przeprosił wszystkich – których mogłem w tym roku urazić lub zawieść. Jeżeli tak się stało, a sądzę, że stać się tak mogło, serdecznie przepraszam i proszę o wybaczenie, bo nie miałem w tym nigdy żadnej złej intencji.

To wielka rzadkość, by rządzący liczył się tak szczerze z rządzonymi. Dowodzi pokory burmistrza wobec pełnionej funkcji oraz określa jego klasę, jako człowieka. Tomasz Szrama złożył sołtysom świąteczne życzenia, do których dołączyli się: wiceburmistrza Piotr Woszczyk, prezes LGD Małgorzata Najdek, radny rady powiatu Ryszard Wołoszyn, przewodniczący rady miejskiej Paweł Drewicz oraz księża.

Spotkanie stało się też okazją do podsumowania mijającego roku, w którym dwójka spośród sołtysów obchodziła okrągły jubileusz sprawowania swej funkcji. Dwudziestopięciolecie sołeckiej działalności świętowała w tym roku Krystyna Ruks z Nowołoskońca, a dekadę sołtysowania Andrzej Ilski z Bąblińca.

Obydwoje otrzymali kwiaty, oficjalne adresy i gorące oklaski. Na koniec były kolędy, życzenia i serdeczne rozmowy.

Podobne artykuły