Nowy rozkład i kolejne zamieszanie

ZIEMIA OBORNICKA. Każdego dnia setki oborniczan jadą pociągiem do pracy w Poznaniu i w ten sam sposób wracają do domów. Od 13 grudnia przewozy regionalne, najczęstszy przewoźnik na trasie Oborniki-Poznań, wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy.

Z samego rana zmiany są czysto kosmetyczne, pociąg przyjedzie tylko kilka minut wcześniej lub później. Do Poznania będzie można pojechać o godzinach 5.42, 6.53, 7.54 i 8.58. Nie różnią się one wiele od tych, do których oborniczanie byli przyzwyczajeni. Sprawa jednak ma się inaczej około południa. Wszyscy jadący na drugą zmianę muszą uważać. Zlikwidowano pociąg wyjeżdżający krótko po dwunastej. Na jego miejsce wprowadzono połączenie o godz. 10.55. Pociąg ten przyjeżdża do Poznania o 11.30. Będzie również kolejne, połączenie o godzinie 12.56, idealne dla osób zaczynających zmianę o 14.

W czasie powrotu z pracy oborniczan również czekają zmiany. Pociąg wyjeżdżający z Poznania około godziny 15 przesunięto na godzinę 14.33. Po nim kolejny wyjeżdża o 15.24. Największa zmiana czeka jednak tych, którzy pracę kończą o 16. Normalnie mieli 50 minut na dojechanie do dworca głównego. Czas ten jednak został skrócony i pociąg relacji Poznań-Koszalin odjeżdża już o godz. 16.28. Kolejna zmiana dotyczy pociągu relacji Poznań-Piła, wyjeżdżając dotąd z Poznania krótko po godzinie 19. Od minionej niedzieli wyjeżdża on o 18.30

Nowe zmiany najbardziej dotkną studentów, których potrzeb przy układaniu nowego rozkładu jazdy nie wzięto pod uwagę. Nie licząc pociągu porannego, studenci albo przyjadą spóźnieni na zajęcia, albo zostaną zmuszeni do przyjazdu półtora godziny przed zajęciami. Żaden z pociągów, oprócz tych jadących z samego rana, nie uwzględnia akademickiego planu zajęć. Podobny problem mają poznańscy uczniowie, którzy lekcję zaczynają w podobnych godzinach jak studenci, a których na Ziemi Obornickiej jest zaskakująco dużo.

Przewoźnik zapowiedział jednak wprowadzenie na trasie Poznań ? Piła odnowionych pociągów EN57AL, które mają umilić podróż przy pomocy takich nowinek techniki, jak działające ogrzewanie.

Podobne artykuły