Wyczekiwana inwestycja

ROGOŹNO. W minionym tygodniu pracownicy zarządu dróg wojewódzkich pojawili się w pobliżu urzędu miasta i zaczęli rozmontowywać wysłużony chodnik przy ulicy Kotlarskiej. Nowy ma powstać na odcinku od skrzyżowania z Wielką Poznańską aż do skrzyżowania z ulicą prowadząca do komendy policji.

Urząd miejski na ten cel przeznaczył 200 tys. zł. Województwo, właściciel drogi, ze swej kasy wyda jedynie 50 tys. zł. Co ciekawe, remont jest możliwy dzięki jednej z ostatnich decyzji byłego burmistrza Bogusława Janusa. To on prowadził w minionym roku rozmowy z województwem i to na jego wniosek rada miejska znalazła fundusze na ten cel. Nowy burmistrz i rada miejska uznała remont chodnika za świetny pomysł, kontynuując plany poprzedników.

Kotlarska jest główną ulicę w mieście, wyglądem jednak przypomina PRL-owską drogę. Nic więc dziwnego, że rogoźnianie są bardzo podekscytowani inwestycją, nie narzekając nawet na utrudnienia drogowe związane z remontem. Oprócz chodnika, przy skrzyżowaniu z ul. Nową powstaną również nowe miejsca parkingowe.

Podobne artykuły