Szkoła niebezpieczna dla uczniów

ROGOŹNO. Tymi słowami komentowali radni rady powiatu sytuację w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego. Ostatnia kontrola straży pożarnej wykryła, że budynek nie spełnia wymogów przepisów przeciwpożarowych, a tym samym w przypadku pożaru życie uczniów będzie zagrożone. Podczas ostatniej sesji rady powiatu Bogusław Janus zażądał wyjaśnień. Zarząd powiatu przyznał, że jest to wielki problem.

Jak się okazało w szkole jest przestarzała instalacja elektryczna, bez wyłącznika głównego. Na korytarzach nie ma hydrantów a drewniany dach w przypadku pożaru stanie się pułapką dla wszystkich obecnych w budynku. Słowa krytyki wypowiedział między innymi sekretarz Piotr Sitek: przez tyle lat działania szkoły nic w tej sprawie nie zostało zrobione. Jak tak można.

Dyrektor Romana Węgrzak poprosiła powiat o pomoc. Władze starostwa bojąc się, by nie doszło do tragedii, już zaczęły działać. Na remont dachu zamrożono w budżecie 300 tys. zł a skarbniczka już szuka, gdzie znaleźć pieniądze na resztę potrzebnych prac. Radni mają nadzieję, że do chwili zakończenia remontu w budynku nie dojdzie do pożaru.

Podobne artykuły