Ryczywolanie uratowali mu życie

RYCZYWÓŁ. Kierowca samochodu ciężarowego zatruł się na terenie lokalnej betoniarni przy ul. Obornickiej. Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek około godz. 12.30, gdy mężczyzna, podczas załadunku sypkiego popiołu, zatruł się pyłem. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego padł na ziemię i ledwo mógł oddychać. Natychmiast ruszyli mu z pomocą inni pracownicy firmy. Wezwano karetkę. Ze względu jednak na to, że wszystkie karetki pogotowia w okolicy były zajęte, dyspozytor z Poznania wysłał na pomoc helikopter ratunkowy.

Pierwsi na miejscu zdarzenia nie byli jednak lekarze a ryczywolscy strażacy. Widząc krztuszącego się i ledwo żywego mężczyznę nie zastanawiali się długo i podali mu tlen wspomagający oddychanie. Ich szybkie działanie, co później potwierdzili lekarze z pogotowia, prawdopodobnie uratowało mężczyźnie życie. Kilka minut później przyjechali na pomoc również strażacy z Ludom, którzy w tym czasie ćwiczył podczas próbnej ewakuacji szpitala w Obornikach oraz strażacy z Obornik. Gdy część strażaków ratowała życie mężczyźnie, reszta szykowała lądowisko dla helikoptera.

Około godz. 13 śmigłowiec wylądował w Ryczywole. Lekarz zbadał zatrutego mężczyznę i natychmiast postanowił o przetransportowaniu go do szpitala w Poznaniu. Na miejsce również przyjechał patrol policji z Obornik. Policjanci badają szczegóły sprawy.

Podobne artykuły